Ako sa zbaviť holubov na balkóne? Pomôže vám 7 tipov a trikov!

Ako sa zbaviť holubov na balkóne? Pomôže vám 7 tipov a trikov!

Prevencia pred holubmi je nielen otázkou estetiky, ale aj ochrany zdravia. Problém, ktorý predovšetkým vo veľkých mestách tieto vtáky prináša, je v prenose mnohých chorôb, ktoré zahŕňajú takmer šesťdesiat infekčných ochorení, a životu nebezpečných parazitov. Eliminácia holubov je tak žiaduca a vy by ste sa mali aktívne zaujímať o to, ako sa zbaviť holubov na balkóne. Nie ste na to sami, pretože my vám poradíme, čo pomáha proti holubom na balkóne! Čo na plašení holubov skutočne funguje?plasic holubu

Ako sa zbaviť holubov na balkóne?

Možností, ako sa zbaviť holubov, existuje celý rad. Niektoré z nich majú krátke trvanie, iné vám pomôžu holuby na balkóne eliminovať raz a navždy. Samozrejme humánnym spôsobom. Na trhu sú k dispozícii napríklad plašiče holubov, gélový lepový odpudzovač holubov, pachový odpudzovač holubov, siluety dravcov či priamo ich plastové modely av neposlednom rade ochranné siete, hroty a bodáky. Čo pomáha proti holubom na balkóne a ako sa zbaviť holubov?

Čo pomáha proti holubom na balkóne?

Aby ste holubom nedovolili uhniezdiť sa na vašom balkóne, je potrebné odstrániť potenciálny zdroj potravy holubov. Najlepšou ochranou je prevencia pred holubmi. Nikdy ich nekŕmte, ani na balkóne nenechávajte zvyšky jedla. Skontrolujte, či sú vaše odpadkové, recyklačné a kompostovacie koše bezpečne uzavreté a neposkytujú holubom dôvod sa na váš balkón vracať.

Nedovoľte holubom zahniezdiť sa. Existuje mnoho miest, ktoré holuby považujú za dobré na hniezdenie. Najčastejšie hniezdia na rímsach, strechách, komínoch alebo na povalách, vo vonkajších prístreškoch, altánkoch a záhradných domčekoch. Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa humánne zbaviť holubov, je odoprieť im miesto na pristátie a posed. Dosiahnete to napríklad pomocou hrotov proti holubom a rôznych zábran.

Ostne a hroty zabraňujú vtákom pristávať a nedovolia im hľadať vhodné miesta na hniezdenie. Dá sa použiť aj sieťovina. Siete s dvanásťmilimetrovými až trinásťmilimetrovými okami bránia holubom dostať sa na konkrétne miesto. Používajú sa aj na prekrytie balkónov. V záhrade a na dvore nezabúdajte pravidelne orezávať stromy s hustými vetvami a listami.

Čo na plašenie holubov?

Vyskúšajte naše tipy, ako sa zbaviť holubov na balkóne:

Optický gél

Ktorý plašič holubov je najúčinnejší? Predstavujeme gélový odpudzovač holubov. Vhodným prostriedkom je optický gél, ktorý má pri správnom použití výborné výsledky. Používa sa v multisenzorických diskoch, ktoré treba rozmiestniť doporučeným spôsobom v návode. Gél sa vyrába z citronely, mätového oleja, agaru a včelieho vosku. Holuby vôňu mäty a citronely neznášajú.

Pred inštaláciou týchto diskov vyčistite oblasť, aby ste odstránili vtáčie feromóny. Aplikácia optického gélu maskuje feromóny a vtáctvu spôsobuje poruchu videnia. Keby sa ho holuby predsa len dotkli, je lepkavý, čo sa im rozhodne páčiť nebude, ale neublíži im to. Tento zaujímavý gél je humánny a esteticky príjemnejší ako vtáčie hroty.

Ultrazvukový plašič holubov

Ďalší dobre fungujúci odpudzovač holubov je ultrazvukové plašiace zariadenie. Je malé, diskrétne a dá sa umiestniť kamkoľvek. Vydáva zvuk, ktorý ľudia nepočujú, ale vtáky áno. Tento zvuk je pre nich rušivý a rýchlo ich odradí od pobytu a hniezdenia v danej oblasti.

Reflexné povrchy

Lesklé reflexné povrchy sú osvedčeným spôsobom, ako sa zbaviť holubov na balkóne. Predmet, ktorý odráža svetlo slnečného svitu a hýbe sa vo vetre, je zaručený odpudzovač holubov. Môžete použiť sklenené kamienky, holografické pásky a reflexné špirálové nálepky, alebo doma nájsť kúsok alobalu či starý kompaktný disk.

odpuzovac holubu

Zvonkohra

Zvuk zvonenia vyvolaný prúdením vetra pomáha odpudzovať nechcených vtáčích návštevníkov, navyše sa jedná o esteticky príjemný prvok, ktorý vyzdobí váš balkón. Niektoré zvonkohry majú aj reflexné predmety, ktoré sú ešte účinnejšie, pretože holuby odradia aj vizuálne.

Gél s éterickými olejmi

Gély na odpudzovanie holubov obsahujú éterické oleje, ktoré sú pre holuby neznesiteľné. Stačí ich aplikovať na rímsy alebo oblasti, odkiaľ chcete holuby vyhnať. Sú však len krátkodobým riešením, pretože gél rýchlo zasychá, alebo ho môže pokryť peľ a prach.